Regin
Differenstrycktransmitter för luft och neutrala gaser med display
Kompakt differenstrycktransmitter med automatisk nollpunktsjustering och display
Artiklar
(4 st)-
DTB5/5Differenstryckstransmitter med display och -50…+50 Pa mätområde- Givargränssnitt
- 0–10V, 4–20mA
- Display
- Ja
- Display
- Ja
- Typ av display
- LED, 4 siffror
- Lastimpedans för analog utgång 0...10 V
- ≥ 1 kΩ
- Lastimpedans för analog utgång 4...20 mA
- 20…500 Ω
- Tryck, område givare
- -50…50 Pa
- Noggrannhet, tryckgivare 1
- ±1 % fullskalig, min. ±1 Pa %
- Max. tillåtet differens- Tryck givare 1
- 60 kPa
-
DTB10/10Differenstryckstransmitter med display och -100…+100 Pa mätområde- Givargränssnitt
- 0–10V, 4–20mA
- Display
- Ja
- Display
- Ja
- Typ av display
- LED, 4 siffror
- Lastimpedans för analog utgång 0...10 V
- ≥ 1 kΩ
- Lastimpedans för analog utgång 4...20 mA
- 20…500 Ω
- Tryck, område givare
- -100…100 Pa
- Noggrannhet, tryckgivare 1
- ±1 % fullskalig, min. ±1 Pa %
- Max. tillåtet differens- Tryck givare 1
- 60 kPa
-
DTB125Differenstrycktransmitter med display och mätområde 0…100 Pa / 0…250 Pa- Givargränssnitt
- 0–10V, 4–20mA
- Display
- Ja
- Display
- Ja
- Typ av display
- LED, 4 siffror
- Lastimpedans för analog utgång 0...10 V
- ≥ 1 kΩ
- Lastimpedans för analog utgång 4...20 mA
- 20…500 Ω
- Tryck, område givare
- 0…250 Pa
- Noggrannhet, tryckgivare 1
- ±1 % fullskalig, min. ±1 Pa %
- Max. tillåtet differens- Tryck givare 1
- 60 kPa
-
DTB510Differenstryckstransmitter med display och 0…500 Pa / 0…1000 Pa mätområde- Givargränssnitt
- 0–10V, 4–20mA
- Display
- Ja
- Display
- Ja
- Typ av display
- LED, 4 siffror
- Lastimpedans för analog utgång 0...10 V
- ≥ 1 kΩ
- Lastimpedans för analog utgång 4...20 mA
- 20…500 Ω
- Tryck, område givare
- 0…1000 Pa
- Noggrannhet, tryckgivare 1
- ±1 % fullskalig, min. ±1 Pa %
- Max. tillåtet differens- Tryck givare 1
- 75 kPa
Specifikationer
| Matningsspänning | 24VAC/DC (18...30 V AC 50Hz / 18...30 V DC), 6.0 VA |
|---|---|
| Skyddsklass | IP54 |
| Omgivande fuktighet (icke-kondenserande) | 0…95 % RH |
| Omgivningstemperatur | -10…50 °C |
| Lagringstemperatur | -10…50 °C |
| Montering | Vägg |
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 85x85x58 mm |
| Vikt, inkl. förpackning | 0.18 kg |
| Media | Luft och neutrala gaser |
| Kabelgenomföring | M16x1,5 |
| Plinttyp | Skruvplint |
| Storlek på plintledning | 1.5 mm² |
| Material, kapsling | ABS |
Mjukvara & dokumentation
Produktblad
Instruktioner
Övrig dokumentation




