Regin
COF CO-transmitter
CO-transmitter
Specifikationer
| Givartyp | CO |
|---|---|
| Mätprincip | Elektrokemisk |
| Mätområde, gas i luft ppm | 0…300 ppm |
| Utsignal, gas i luft | 0-10V, 4-20mA |
| Livslängd givare | ~ 6 years years |
| Montering | Vägg |
|---|---|
| Matningsspänning | 24VDC (12...28 V DC) |
| Skyddsklass | IP56 |
| Omgivande fuktighet (icke-kondenserande) | 0…90 % RH |
| Omgivningstemperatur | -10…40 °C |
| Montering | Vägg |
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 80x82x86 mm |
| Vikt, inkl. förpackning | 0.19 kg |
| Kabelgenomföring | M16x1,5 |
Mjukvara & dokumentation
Instruktioner
Övrig dokumentation
