Regin
EXOcompact Eedo friprogrammerbara styrenheter
EXOcompact Eedo är en 230 V friprogrammerbar styrenhet. Styrenheten erbjuder inbyggd kommunikation via EXOline, Modbus eller BACnet för att integrera i Arrigo BMS eller andra SCADA-system. Den kan användas som en fristående enhet eller utgöra en del av ett större system. Styrenheten är lämplig att använda som en rumsregulator och ansluter sömlöst till rumsenheterna i Regins ED-RU-... serie.
Specifikationer
| Matningsspänning | 230VAC (207...253 V AC 50/60Hz / ), 11.0 VA |
|---|---|
| Batterilivslängd | 5 years |
| Skyddsklass | IP20 |
| Omgivande fuktighet (icke-kondenserande) | 0…95 % RH |
| Omgivningstemperatur | 0…50 °C |
| Lagringstemperatur | -20…70 °C |
| Kapsling | Euro DIN-norm |
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 149x121x58 mm |
| Vikt, inkl. förpackning | 0.37 kg |
Mjukvara & dokumentation
Produktblad
Övrig dokumentation
Tillbehör







- Dimensioner, yttre (BxHxD)
- 308x169x70 mm
- Antal moduler
- 12




