Regin
DTK250-420 Differenstrycktransmitter för vätskor och gaser
Differenstrycktransmitter
Specifikationer
| Givargränssnitt | 0–10V |
|---|---|
| Display | Nej |
| Lastimpedans för analog utgång 4...20 mA | < 650 Ohm (vid 24 V DC) |
| Mätområde | 0-250 kPa |
| Max. differenstryck | 1200 kPa |
| Max systemtryck | 25 bar |
| Matningsspänning | 24VDC (11...33 V DC) |
|---|---|
| Skyddsklass | IP65 |
| Omgivningstemperatur | -15…85 °C |
| Lagringstemperatur | -15…85 °C |
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 40x79x mm |
| Media | vätskor och gaser |
Mjukvara & dokumentation
Produktblad
Instruktioner
Övrig dokumentation
Tillbehör




