Regin
TG-B4/NTC10-01 Bulbgivare, 4 mm diameter
Bulbgivare
Specifikationer
| Givargränssnitt | Passiv |
|---|---|
| Display | Nej |
| Kabellängd | 1.5 m |
| Mätområde, temp | -50…110 °C |
| Elementtyp | NTC10-01 |
| Nominell resistans | 10 kΩ/25 °C |
| Skyddsklass | IP67 |
|---|---|
| Bulblängd | 40 mm |
| Bulbdiameter | 4 mm |
| Tidskonstant | 5 s |
| Material, kabel | Termoplastiskt gummi |
| Material, givare | Rostfritt stål, AISI 304 |
Mjukvara & dokumentation
Produktblad
Övrig dokumentation
