Regin
External display unit for EXOclever, EXOcompact, Corrigo and Exigo
Display for operation of a EXOcompact XCA..-4,C ...-3, Corrigo E...-3, VCA...-4, EXOdos, EXOclever or Exigo. E3-DSP can be connected to controllers with or without a built-in display. The external display and the built-in display can be used simultaneously. Cable must be ordered separately.
Articles
(1 st)-
E3-DSPExternal display- Display
- Yes
- Display type
- Backlit, blue light, LCD, 4 rows with 20 characters
Specifications
| Power Supply | 24VDC (24...24 V DC) |
|---|---|
| Protection class | IP30 |
| Ambient humidity (non-condensing) | 5…95 % RH |
| Ambient temperature | 5…40 °C |
| Mounting | Wall |
| Dimensions, external (WxHxD) | 115x95x25 mm |
| Material, housing | Polycarbonate, PC |
| Colour, housing | Signal white RAL 9003 |
Software & documentation
Product sheets
Instructions
Product declarations


