Regin
TG-R430 Room sensor, NTC Regin, with setpoint adjustment, for use with the TTC-series and the Pulser series
Room sensor
Specificaties
| Mounting | Room |
|---|---|
| Dimensions, external (WxHxD) | 68x68x30 mm |
| Element type | NTC |
| Measuring range, temp | 0…30 °C |
| Nominal resistance | NTC, 15...10 kΩ |
| Setpoint range | 0…30 °C |
| Protection class | IP30 |
|---|---|
| Mounting | Room |
| Terminal type | Screw Terminal |
| Terminal wire size | 1.5 mm² |
| Material, housing | Polycarbonate |
| Colour, housing | Signal white RAL 9003 |
Software en documentatie
Productblad
Instructies
