Regin
Signal converter
Signal converter which selects the highest and lowest signal of up to six connected inputs and transforms them into two separate max. and min. output signals. If fewer than six inputs are used, unused inputs are left open. Both outputs can be used simultaneously. No settings are necessary.
Specificaties
| Power Supply | 24VAC (20...28 V AC 50Hz / ), VA |
|---|---|
| Protection class | IP20 |
| Ambient humidity (non-condensing) | 0…90 % RH |
| Ambient temperature | 0…50 °C |
| Storage temperature | -40…50 °C |
| Mounting | DIN-rail |
| Analogue inputs type (AI) | 6 inputs 0-10v |
| Analogue outputs type (AO) | 2 outputs Max 0-10V, Min 0-10V |
Software en documentatie
Productblad
Instructies
Andere documentatie

