Regin
ED-T7 External 7 inch touch display for Exigo 4.x, EXOcompact, EXOclever
External touch screen display
Specifications
| Power Supply | 24VDC (9...28 V DC) |
|---|---|
| Dimensions, external (WxHxD) | 185x131x30 mm |
| Display | Yes |
| Display type | 7" TFT LCD |
| Display resolution | 1024 x 600 |
| Supported protocols | EXOline |
| RS485 ports | 1 |
| Protection class | IP20 |
|---|---|
| Protection class front | IP65 |
| Protection class back | IP20 |
| Ambient humidity (non-condensing) | 0…90 % RH |
| Storage temperature | -20…70 °C |
| Mounting | Cabinet |
Software & documentation
Software
Product sheet
Instructions


