Regin
TTC2000 Electric heating controller for wall mounting, 3-phase, 210...415 V
Electric heating controller
Specifications
| Power Supply | 3-phase, (210...255 V AC/380...415 V AC) Automatic adaptation |
|---|---|
| Dimensions, external (WxHxD) | 160x207x94 mm |
| Protection class | IP30 |
|---|---|
| Ambient humidity (non-condensing) | 0…90 % RH |
| Storage temperature | -40…50 °C |
| Mounting | Wall |
| Analogue inputs type (AI) | Control signal 0-10VDC, Main sensor and min/max-sensor (Regin NTC) |
| Digital outputs type (DO) | Triac 25A(Min 3A)/Phase |
Software & documentation
Product sheet
Instructions
Other documentation
Accessories

