Regin
RCF-230CAD Regio RCF - Fan-coil-regulator med 0...10 V reglersignal
Fan-coil-regulator med kommunikation via RS485 (Modbus, BACnet eller EXOline)
Specifikationer
| Protokoll som stöds | EXOline, Modbus, BACnet |
|---|---|
| AI | 1 |
| UI | 1 |
| DI | 1 |
| AO | 2 |
| DO | 3 |
| Färg på kåpa | RAL9003 |
| Automatisk change-over | Ja |
| Utgångar till/från‑ventiler | Nej |
| Termiska utgångar/3‑punkts | Nej |
| Utgångar 0...10 V | Ja |
| Matningsspänning | 230VAC (207...253 V AC 50/60Hz / ), 3.0 VA |
|---|---|
| Skyddsklass | IP20 |
| Omgivande fuktighet (icke-kondenserande) | 0…90 % RH |
| Omgivningstemperatur | 0…50 °C |
| Lagringstemperatur | -20…70 °C |
| Montering | Rum |
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 102x120x29 mm |
| Vikt, inkl. förpackning | 0.18 kg |
| Typ av analoga ingångar (AI) | PT1000 |
| Typ av digitala ingångar (DI) | Potentialfri kontakt |
| Typ av digitala utgångar (DO) | Relä 230 VAC/3 A |
| Typ av analoga utgångar (AO) | 0-10V,1mA |
| Noggrannhet, temperatur 1 | ±0.5 °K @ 15...30 °C |
| Material, kapsling | Polycarbonate, PC |
Mjukvara & dokumentation
Mjukvara
Produktblad
Instruktioner
Övrig dokumentation

