Regin
S65-OE Rökdetektor för takmontage
Optisk detektor med servicelarm
Specifikationer
| Matningsspänning | 9...33 V DC (via ABV control unit) |
|---|---|
| Dimensioner, yttre (BxHxD) | 100x100x50 mm |
| Servicelarm | Röd lysdiod på detektorn. Gul lysdiod på kontrollenhet. |
| Strömförbrukning, normal | 10 mA |
| Strömförbrukning vid larm | 50 mA |
| Strömförbrukning vid servicelarm | 20 mA |
| Slutmotstånd | Slingan skall avslutas med ett slutmotstånd (2,2 kΩ) i sista detektorn. |
| Skyddsklass | IP23 |
|---|---|
| Omgivande fuktighet (icke-kondenserande) | 5…95 % RH |
| Montering | Undertak |
| Röklarm | Röd lysdiod |
Mjukvara & dokumentation
Produktblad
Instruktioner
Övrig dokumentation

